Letní kino Brno-střed

Stěžejním projektem našeho spolku je provozování letního kina.

V letech 2012-2014 jsme působili v areálu koupaliště na Dobrovského ulici v Brně-Králově Poli. Navázali jsme tak na naši aktivitu, kdy jsme ještě v dresu městské příspěvkové organizace TIC města Brna na Dobráku promítali již od roku 2009, přičemž zkušenosti s provozováním letních kin (např. na Semilasse nebo na Špilberku) máme už od roku 2004.

Po šesti letech úspěšného působení na Dobráku jsme se na sezonu 2015 přesunuli z Králova Pole do centra města, na radnici městské části Brno-střed na Dominikánské ulici 2. I tam si nás naši věrní diváci našli a naše každodenní promítání se tak stalo vyhledávaným zpestřením letního kulturního života v centru města.

Filmové projekce pod širým nebem jsou fenoménem, který neopakovatelným způsobem dotváří atmosféru letních dní ve městě. Jedinečný zážitek přináší nejen samotné filmové představení, ale i horký letní vzduch, prostředí usínajícího města a možnost při představení popíjet osvěžující nápoje. Aby letní filmové noci byly co nejpestřejší a nejzajímavější, připravujeme na každý prázdninový večer jiný titul. Ve spolupráci s tradičními distribučními firmami, ale i dalšími subjekty sestavujeme dramaturgii pro naše představení pod širým nebem vždy s velkou láskou a péčí tak, aby si na naší nabídce mohli pošmáknout milovníci všech žánrů. Na nádvoří radnice největší brněnské městské čtvrti jsme tak společně s našimi diváky strávili už několik stovek příjemných letních večerů a doufáme, že další nás ještě čekají.