st, 21:30
27. 7.
2022
Dokument

Fashion goes green

Dokument, CZE, 2022, 94 min, česky
Režie: Emanuele Ruggiero
Hrají:
PŘEDPREMIÉRU filmu o slavné historii a ambiciózní budoucnosti moravského Manchesteru uvádíme v rámci festivalu Meeting Brno. Dokument osobně uvede potomek slavné podnikatelské rodiny Daniel Low-Beer.

Cílem dokumentárního filmu je poukázat na textilní kulturní dědictví Brna a objevit jak se prolíná historie do současnosti, jak se toto dědictví projevuje v dnešní podobě města a jeho nových textilních projektech. Kdo vytváří dnešní textilní Brno? Jaké je nové směřování? Má Brno budoucnost jako textilní město? Jaký je přesah tohoto města? Jedná se pouze o lokální scénu nebo je zde potenciál pro otevření mimo náš kraj, region, zemi? V čem je bohatství a unikátnost Jihomoravského kraje? Hlavním obsahem, nábojem filmu je poselství, že město a s ním kraj je dál, než se na první pohled může zdát. Objevujeme, že jsme součástí něčeho nového, jež je relevantní na evropské úrovni.

Film vznikl za podpory Česko-německého fondu budoucnosti, Arks Foundation a Daniela Low-Beera a ve spolupráci s Moravskou galerií v Brně a Grassi Museum v Lipsku