ne, 21:00
30. 8.
2020

Vidět a slyšet: Vlastníci

Komedie / Drama, CZE, 2019, 97 min, české tit. pro neslyšící, zvuková stopa pro nevidomé
Režie: Jiří Havelka
Hrají: Tereza Ramba, Vojtěch Kotek, Dagmar Havlová, Jiří Lábus

Mimořádné představení, které ocení zejména zrakově a sluchově znevýhodnění, ovšem je určeno pro kohokoliv. Produkčně zajišťuje Vidět a slyšet. Snímek bude doplněn českými titulky pro neslyšící a popisnou audiostopou pro nevidomé, která bude vysílána do speciálního zařízení. To každému divákovi zapůjčíme dle potřeby.

Na projekci však může přijít úplně každý a zakončit tak prázdniny hvězdně obsazeným snímkem Jiřího Havelky, který si vysloužil tři České lvy!

Paní Zahrádková (Tereza Voříšková) s manželem (Vojta Kotek) idealisticky chtějí, aby společnými silami dům zachránili. Novomanželé Bernáškovi (Jiří Černý, Maria Sawa) se s nadšením připojují. Paní Roubíčková (Klára Melíšková) pedantsky kontroluje řádný průběh schůze. Paní Horvátová (Dagmar Havlová) všechno iniciativně komentuje. Naivní pan Švec (David Novotný) zastupuje svojí maminku. Paní Procházková (Pavla Tomicová) s panem Novákem (Ondřej Malý) hledá způsoby jak zhodnotit svůj majetek. Pan Nitranský (Andrej Polák) touží po půdě v domě a pan Kubát (Jiří Lábus) důsledně sabotuje jakékoliv rozhodnutí. A v pozadí číhají bratři Čermákovi (Kryštof Hádek, Stanislav Majer), jen starý pan profesor Sokol (Ladislav Trojan) zatím nic nekomentuje…

Přístupnost: 12+