st, 21:00
30. 8.
2023
Vstup zdarma

JAMU Movie Night

CZE
Režie:
Hrají:
Přehlídka filmů studentů Divadelní fakulty JAMU

Filmy a audiovizuální práce studentů DF JAMU. Studijní program Dramatická tvorba a média prezentuje přehlídku školních prací od dokumentárních filmů přes hrané až k experimentálním.

MUŽ, KTERÝ SI NEKOUPIL PLECHOVKU FAZOLÍ (2022, Nikola Minářová)
Scénář a režie: Nikola Minářová
Kamera: Ondřej Belica
Střih: Monika Řeháková
Zvuk: Leona Vyhnálková
Jak je dlouhá vteřina? Muž, uvězněný ve svých myšlenkách. Mezi stěnami, které nelze probořit, v domě, který nelze projít. Slova ztratila význam. Hodnoty, které jsme znali, se vypařily. Může list a sněhová vločka dopadnou ve stejnou chvíli, v úplně stejnou chvíli na zem? Existuje takový okamžik? Čas přestal platit a uzavřel se do nekonečného kruhu
8 min 50 sec

ASISOVINA ANEB VYTIPUJ SI, CO CHCEŠ UKRÁST (2022, Robin Mayer)
Je více či méně hraný dokumentární portrét života z místa, kde se člověk nachází pod neustálým drobnohledem sousedů, čas se cyklí a VŠE je událostí.
29 min 03 sek

KDYŽ PRŠÍ ŘÍZKY (WHEN THE SCHNITZEL RAINS) (2022, Petr Kobzev)
Video esej o bezúčelném hledání krásy na 30 metrech čtverečních během několika měsíců izolace. Vyznání lásky ženě a světu, jenž společně obýváme. Snaha o modlitbu obrazem a zvukem, když člověk myslí jen na zánik.
Česky, English subtitles
16 min 39 sec

HLAS (2020, Pavlína Taubingerová)
Krátkometrážní hraný snímek vychází z povídky Páternoster Jana Singera. Ústředním tématem je svérázné a současné soužití dvou mladých lidí. Žena ortodoxní veganka žije podle striktních pravidel a trendů, její muž se neustále přizpůsobuje, protože ji miluje, avšak jeho touha po zdánlivě banální pozornosti a blízkosti z její strany je nenaplněna. Porozumění nachází ve výtahu, kde k němu promlouvá hlas tajemné a empatické ženy. Tento prostor symbolizuje metaforu ostrůvku pozitivní deviace, kde člověk nachází adekvátní odpověď na často nejbližším okolím nevyslechnuté niterné volání svých tužeb a potřeb.
16 min 35 sec

ZEMĚ Z BETONU (Anna Mácová, 2020)
Experimentální taneční film o přerodu přírody v beton a reakce živé bytosti na tuto změnu.
7 min 57 sec

KOMPOZÍCIA HANA (COMPOSING HANA) ( 2021, Silivia Divéky)
Film o bežkyni a nepredvídateľnosti života. Často máme pocit, že sme si na mape vybrali tú správnu trasu, keď sa po nej rozbehneme, zisťujeme, že na nej nájdeme mnoho nečakaných prekážok a odbočiek. A čím dlhšie bežíme, tým viac sa motáme po neprebádaných cestách.
Česky, English subtitles
40 min 17 sec